Név nélkül írogatni az interneten nem bátorság

Ez egy olyan póz, amit azok vesznek fel, akik valójában semmit nem kockáztatnak.

A „nem megfelelő” vélemények betiltása egyenes út az önkényuralom felé.
Ralf Schuler
1965-ben született Berlinben. Több mint tíz évig a Bild parlamenti szerkesztőségének vezetője volt, most a Nius hírportál politikai szerkesztője és a Schuler! Fragen, was ist interjúcsatorna vezetője. Legutóbbi könyve, a Der Siegeszug der Populisten – Warum die etablierten Parteien die Bürger verloren haben. Analyse eines Demokratieversagens (populisták győzelmi menete – miért vesztették el a polgárokat a hagyományos pártok? Egy demokráciaárulás elemzése) a baseli Fontis kiadónál jelent meg.
Idi Amin, Uganda egykori diktátora azt mondta: „Van véleményszabadság, de nem tudom garantálni a vélemény utáni szabadságot.” Természetesen a mai Németországot nem lehet összehasonlítani a véreskezű Amin vezetése alatti Ugandával, de a németek manapság egyre inkább azt tapasztalják, hogy a szabadnak mondott véleménynyilvánítás nem marad következmények nélkül.
A Zöldek vezető politikusai felléptek egy őket nem éppen hízelgő módon ábrázoló karikatúra ellen. Bajorország keresztényszociális miniszterelnöke, Markus Söder olyan emberekre szabadította ügyvédeit, akik a járványpolitika egyenruhás diktátoraként ábrázolták őt. Egy frankföldi családapa, aki idiótának nevezte Robert Habeck zöldpárti gazdasági minisztert, hajnalban házkutatásra ébredt. Azóta a szabadelvű szellemek azt ajánlják keserű viccként, hogy a hatóságok hajnali csengetésekor mindig legyen kéznél a köntösünk. Mindhárom eset az ügyészséghez került.